Już nie możesz znieść gorąca w swoim domu? Sprawdź, jak poczuć przyjemną ulgę!

Materiał informacyjny AOT
Lato zawsze jest okresem, w trakcie którego narzekamy na zbyt wysokie temperatury. W naszym przejściowym klimacie, biorąc pod uwagę globalne ocieplenie - szczególnie gorące okresy będą powtarzać się coraz częściej. Jak można się przed nimi ochronić? Doskonałym pomysłem może okazać się zakup klimatyzatora - wyższy komfort termiczny w domu nie jest jedynym powodem, dla którego warto rozważyć taki krok.

Klimatyzatory kojarzą się nam na ogół z chłodem i jest to bardzo rozsądny tok myślenia. Urządzenia tego typu służą nam głównie do tego, aby w cieplejsze dni zapewnić sobie, swojej rodzinie, pracownikom i klientom naszych przedsiębiorstw - komfort termiczny. Czym on jest? To w ogromnym skrócie coś, co z pewnością bardzo doceniamy w trakcie dojazdu do pracy w upalny dzień. Z kratek wentylacyjnych dociera do nas przyjemnie schłodzone powietrze skutecznie likwidując skutki skwaru, jaki panuje na zewnątrz. Wiele osób zastanawia się, czy podobny stan można osiągnąć w domu. Otóż można i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni klimatyzator, który może nie tylko chłodzić. Okazuje się, że może także… ogrzewać.

Może to wydawać się dziwne, bo przecież klimatyzator służy głównie do tego, aby ochładzać klimat w pomieszczeniach, prawda? Ale zastanówmy się nieco mocniej - przecież w dokładnie tym samym obiegu wentylacyjnym w samochodzie, możemy uruchomić proces generowania cieplejszego powietrza, prawda? W samochodowej klimatyzacji odpowiada za to albo nagrzewnica, albo obieg odbierający ciepło generowane przez silnik samochodu. W klimatyzatorach pierwsze skrzypce gra w tej materii pompa ciepła - właściwie wszystkie nowoczesne urządzenia tego typu są przygotowane do tego, aby w odpowiednim momencie przejąć również rolę sprzętu nagrzewającego powietrze. I rzeczywiście, klimatyzator - szczególnie w okresie przejściowym (sezon jesienno zimowy oraz zimowo wiosenny) może występować w takiej roli. Mimo posiadania w domu instalacji centralnego ogrzewania polegającej na przyłączu z sieci lub kotłów na paliwo stałe lub gazowe, czasami dobrze jest dogrzać niektóre pomieszczenia.

Klimatyzator może być urządzeniem dobrym dla Twojego zdrowia

W wielu kręgach panuje dosyć krzywdzący dla klimatyzatorów mit wywoływania przeziębień, zapaleń płuc, mitycznych “przewiań”, katarów i innych dolegliwości. Rzeczywiście, u osób które są szczególnie podatne na szybkie zmiany parametrów powietrza jakim oddychamy - może pojawić się suchy kaszel oraz chrypka - ale nic ponad to. Trzeba wiedzieć o tym, że za takie rzeczy jak przeziębienia oraz zapalenia oskrzeli, płuc odpowiadają wirusy, rzadziej bakterie. Bardzo możliwe, że za nieporozumienia w zakresie przyczyn powstawania takich chorób odpowiada leksyka - “przeziębienie” wskazuje nam jasno, że ktoś nazbyt mocno się oziębił i stąd teraz pociąga nosem, kaszle i czuje się źle. Otóż nie, to tak nie działa. Szybkie zmiany temperatur między warunkami panującymi na zewnątrz a schłodzonym domem nie są szczególnie korzystne dla naszego organizmu (stąd temperatury na sterowniku klimatyzatora należy dobierać ostrożnie) - ale na pewno klimatyzator nie powoduje przeziębień lub innych chorób. To jest udowodnione ponad wszelką wątpliwość.

Ale, w jaki sposób obecność klimatyzatora może być dla naszego zdrowia korzystna? Wystarczy zwrócić uwagę na fakt iż w sprzętach klimatyzacyjnych bardzo często można znaleźć filtry - mechaniczne oraz fizykochemiczne, które są w stanie likwidować szkodliwe cząstki z otoczenia. Zarówno pierwszy jak i drugi typ filtra jest w stanie radzić sobie z pyłami, a także z wirusami oraz bakteriami.

Pierwszy typ ochrony ze strony klimatyzatorów z całą pewnością przyda nam się w momencie, gdy do głosu w naszym kraju zaczyna dochodzić smog - szczególnie w okresach szczególnie istotnych dla tego typu zanieczyszczeń. Gdy nadchodzi okres grzewczy, nad Polską unoszą się bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia cząsteczki, które - jeśli nie zostaną odfiltrowane - na pewno zostaną wchłonięte przez nasze organizmy. Smog wdziera się również do naszych domów i powoduje, że nie jesteśmy bezpieczni nawet we własnych czterech ścianach. Ale, na szczęście klimatyzator jest w stanie nam w tym pomóc. Coraz częściej w takich urządzeniach stosuje się filtry, które wyłapują drobne cząsteczki wchodzące w skład smogu.

Drugi typ ochrony - fizykochemiczny działa na zasadzie przyciągania się jonów (tak jest w jonizatorze). Bakterie, cząsteczki nieprzyjemnych zapachów są przyciągane do takiego filtra i tam już zostaną. Klimatyzator, “pobierając” powietrze z otoczenia oczyszcza je i uzdatnia. Nie bez znaczenia jest również to, że takie urządzenie w zależności od potrzeby może albo wyciągać z niego wilgoć lub mu jej dodawać. Okazuje się więc, że klimatyzator jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, którego funkcje nie ograniczają się jedynie do tego, by schładzać pomieszczenia w naszym domu. Bardzo ważne jest to, że z pomocą klimatyzatora można w bardzo prosty sposób również sprawiać, że ludzie cierpiący z powodu chorób pulmonologicznych, o szczególnych potrzebach mogą odetchnąć z ulgą. Dosłownie wręcz!

Liczy się solidna firma, która rzetelnie podejdzie do kwestii montażu

Aby Twój nowy klimatyzator działał tak, jak należy - trzeba trzymać się kilku zasad. Przedsiębiorstwo, które będzie zajmowało się tym tematem musi być naprawdę najlepsze w swojej branży. Sklep Klimatyzator.Sklep.pl to miejsce, w którym znajdziecie wybór najlepszych urządzeń marek Daikin, Gree oraz Mitsubishi Heavy Industries, a także umówicie się na dogodny temat dla montażu instalacji klimatyzacyjnej. Dlaczego istotne jest to, aby wybrać najlepszego partnera w zakresie takich usług? Trzeba pamiętać o tym, że montaż klimatyzatora nie jest najłatwiejszą kwestią do zorganizowania i aby móc to zrobić dobrze - trzeba mieć odpowiednie przeszkolenie oraz certyfikaty określonych producentów. Nasi specjaliści mogą pochwalić się uprawnieniami F-Gaz oraz wszystkimi wymaganymi przez producentów klimatyzatorów dokumentami - tym samym otrzymujecie państwo gwarancję najlepiej wykonanej usługi oraz pewność, że Wasze urządzenie będzie działać długo oraz sprawnie.

Wybierzcie komfort dla siebie oraz swoich bliskich. Klimatyzacja jest czymś, co po prostu warto mieć!

Dodaj ogłoszenie